העתיד בתחזוקת מטוסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin

תחזוקת מטוסים לעיתים נראית כמו דבר מטריח או מכביד. היא נדרשת על פי חוק ולרוב עולה לא מעט, במיוחד כשיוצאת מכיס פרטי באופן שאינו משתלם לרוב. במיוחד קשה לעקוב אחר השינויים בתקנות ובחוקים שנוגעים לתחזוקת מטוסים ולהבין אילו מהם יעילים במיוחד ואילו משמשים יותר מקדם בטיחות יותר בתאוריה, מאשר בשטח, אך כל זה יכול להשתנות בקרוב.


תחזוקה נבואית


המונח “תחזוקה נבואית” היא תרגום חופשי של הביטוי והשיטה החמה והחדשה מאנגלית – Predictive Maintenance. תחזוקה נבואית היא בעצם שיטת עבודה והסתכלות חדשה הנוגעת לכל הנושא של תחזוקת מטוסים וכלי טייס, מכוני בדק, טכנאות מטוסים ועבודה על חלקים ועל מכניקה של מטוסים ככלל. השיטה מתבססת על אגירת מידע רב ככל הניתן מניסויים בשטח ותצפיות לתוך מאגר שאינו מפסיק לגדול ופולט בסופו של דבר הסתברויות וסטטיסטיקות לגבי יעילותן של פעולות מסוימות מול אחרות.


תחזוקה עתידית של מטוסים


לצופים מהצד, התהליך נראה מעט מורכב וממוחשב מדי על מנת להבין, אך למעשה זהו תהליך דיי פשוט. הטכנולוגיה הנבואית, או טכנולוגיה חיזויית, קיימת מלבד בתחום התעופה גם בתחומים שונים כמו שיווק, תעסוקה, ומחקר. בעיקרון, טכנולוגיה זו מתבססת על התהליך הדומה שמוח האדם עושה משחר ההיסטוריה, למידה מהעבר וניסיון לחזות דרכו את ההווה.


לדוגמא, על מנת ללמוד על טבעם של תפוחים אדם אסף מספר חוויות. הוא זוכר מגיל צעיר איך למד כי תפוחים באים בצבעים ירוק ואדום וגדלים על עצים. לאחר מכן טעם תפוח והכיר את טעמו החמצמץ-מתוק ואת העובדה שהוא קשה ודורש לעיסה. מהחוויות שהאדם אסף הוא כעת ידע איך להשתמש בתפוח בצורה היעילה ביותר ולמשל, לא לתת לתינוק לאכול אותו כפי שהוא או לאדם שאינו אוהב טעם חמצמץ כי הוא מנבא שהתינוק לא יצליח לאכול את התפוח וכי האדם השני לא ייהנה מהטעם שלו.


כך בדיוק פועלת הטכנולוגיה הנבואית ובתוכה התחזוקה הנבואית. היא אוספת מידע רב על נושא מסוים שאנו מכוונים את המערכות להתמקד עליו. למשל; מהירות טיסה. הטכנולוגיה בודקת את כל המשתנים שמשפיעים, או לא משפיעים על אותו נושא. לפי כך, היא מספרת לנו בדיוק מה יכול להשפיע על הנושא עליו אנחנו מתמקדים וכיצד להגיע למטרות שלנו דרכו. לדוגמא, האם רכיב מסוים במטוס יכול לשפר ולמקסם את מהירות הטיסה ואילו רכיב אחר אינו יעיל לשם מטרה זו.


שירותי מכון בדק מקצועי


יתרונות השיטה


הרעיון העומד מאחורי הטכנולוגיה אינו חדש (למידה מהעבר על מנת לשפר את הווה), אך מה שכן הופך אותה ליעילה וחדשנית במיוחד הוא מהפכת המידע. בעבר לא הייתה לנו היכולת לאסוף מידע רב כל כך בשניות. כיום בעזרת המערכות המפותחות, צי מטוסים חדשניים והציוד במחשבים וחיישנים בכל פינה, שירותי מכון בדק יכולים להתייעל פלאים. המידע הרב שפולט תחזיות מאפשר לדעת מה בדיוק לשפר בכלי הטיס, באיזו דרך ובאילו אסטרטגיות הכי כדאי להשתמש. אין לתאר את המהפכה שיכולה להיווצר בעקבות ההישגים החדשים אליהם יהיה ניתן להגיע ואת כל האסונות שימנעו.


עוד יתרון בולט לשיטה הוא חיסכון משמעותי של כסף ומשאבים. התחזיות מאפשרות להשתמש רק במה שאנחנו צריכים באופן מדויק ויעיל, ועוזרת לנו להימנע מאופציות אחרות יעילות פחות ומבזבוז כסף על המשאבים שהן צורכות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin

אם הגעתם לפה,
סימן שאתם מעוניינים
בפרטים נוספים.

נשמח לשוחח אתכם, לענות על כל שאלה
ולעזור לכם להגשים את החלומות שלכם בעולם
התעופה. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם.

plane

אם הגעתם לפה,
סימן שאתם מעוניינים
בפרטים נוספים.

נשמח לשוחח אתכם, לענות על כל שאלה
ולעזור לכם להגשים את החלומות שלכם בעולם  התעופה. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם.

Call Now Button